דף הבית >> החנות של טפר >> צרפת, גרמניה והמופתי הגדול
שם המוצר/פריט:צרפת, גרמניה והמופתי הגדול
מחיר מחירון:₪88.00
המחיר שלנו:₪66.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪66.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף
מדלן קאן: צרפת, גרמניה והמופתי הגדול

הופיע: מאי 2021
דאנאקוד: 425-88


חאג' אמין אל‑חוסייני, או בשמו המוכר יותר "המופתי הגדול", היה דמות מפתח בחיי המוסלמים ואף באלה של היהודים בתקופת מלחמת העולם השנייה. לא רבים יודעים, אך השפעתו בהתנגדותו להקמת מדינת ישראל היתה רבת‑משמעות. המופתי הגדול חָבַר להיטלר, עשה עסקאות עם מדינות הציר, ברח, שיקר, המריד, זייף ופגע במאות אלפי יהודים. התנהלותו היתה בין הגורמים שהביאו לתבוסה הערבית בפלשתינה. 

מדלן קאן, ניצולת שואה צרפתייה, היסטוריונית ורופאה, משחזרת עבור הקורא הישראלי את סיפורו, מעשיו ומעלליו של "המופתי הגדול" בספר שהוא מסמך היסטורי מרתק. מדלן קאן נולדה בפריז, נשלחה כילדה למחנות בתקופת מלחמת העולם השנייה וחָבְרה שוב להוריה בצרפת ב‑1946. היא בנתה את חייה מחדש ולמדה שוב את השפה הצרפתית. קאן הקימה משפחה ועבדה בצרפת כרופאה. היא הקדישה את חייה לכתיבה ולפרסום ספריה. צרפת, גרמניה והמופתי הגדול הוא ספרה ה‑15. מדלן קאן עלתה לארץ ב‑2014. גם 80 שנה לאחר פרוץ מלחמת העולם השנייה, דמות אחת בולטת באופן חוזר ונשנה כאשר מקשרים את השואה עם העולם הערבי‑מוסלמי.
לאחר שהיה המסית הראשי למרד הערבי הגדול ב‑1936 נגד היהודים ונגד מוסדות המנדט הבריטי בפלשתינה המנדטורית, אל‑חוסייני, שמעולם לא הסתיר את שנאתו העזה כלפי העם היהודי, לא היסס לכרות ברית עם הנאצים. לטענת ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, הוא אפילו הציע להיטלר את רעיון השמדת היהודים. הכרזה שבהחלט אינה קבילה מבחינה היסטורית, גם אם הפגישה בין היטלר לחאג' אמין אל‑חוסייני (נובמבר 1941) קדמה רק בכמה שבועות לקיומה (ינואר 1942) של ועידת ואנזה שהחליטה על הפתרון הסופי.