דף הבית >> החנות של טפר >> עמוס בלס: מהוללות לבדידות
שם המוצר/פריט:עמוס בלס: מהוללות לבדידות
מחיר מחירון:₪59.00
המחיר שלנו:₪59.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪59.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף


עמוס בלס: מהוללות לבדידות

הופיע: פברואר 2016
דאנאקוד: 425-55

חיה גדלה בבית עצוב, קודר וקפדן, והיא מתמרדת בשמרנות של הוריה באמצעות מתירנות עם חבריה בבית הספר, בקיבוץ, בצבא ובאוניברסיטה. אלא שהיא מתאכזבת מכולם.
כשהיא כבר מוצאת אהבה פוקדים אותה אסונות בזה אחר זה, והיא שוקעת בדיכאון שרק גובר עקב ניסיונם של גברים מזדמנים לראות בה "טרף קל" לתשוקותיהם ולסטיותיהם. היא שוקעת בבדידותה ומתנתקת מהסביבה.
אחרי שנים ארוכות של בדידות נדלק לפתע אור בקצה המנהרה שהיא חפרה לעצמה. פגישה מקרית עם גבר זר שולפת אותה מבדידותה ומקנה לה שוב הנאה ועונג, אך גם גבר זה נוטש אותה באופן פתאומי מסיבה שאינה מובנת לה.
זהו סיפור חיים שבו מנסה עמוס בלס לעמוד על הקשר בין קורותיה של הגיבורה לבין האווירה הנוקשה שהיא ספגה בבית של הורים ניצולי שואה. סיפור חיים של אחת מאלה המכונים "הדור השני".
 "א. הבית הריק
בעדינות נקשתי על דלת דירתי והמתנתי. הדלת לא נפתחה. צלצלתי בפעמון הישן, אך הדלת נותרה סגורה. מודאגת ומאוכזבת חזרתי וצלצלתי פעמים מספר, אך שוב לא זכיתי לתגובה. זה חודשים אחדים שאיני משתמשת במפתח שבארנקי כדי להיכנס לדירתי. הדלת נפתחת לכבודי מבפנים, ואני חשה  הרפיה מיידית של המתח והציפייה שנצטברו בי במשך כל יום העבודה. מיד עם כניסתי אני מצפה לראות ולחבק את האיש הממתין לי, מחייך אלי ושמח על בואי."