דף הבית >> החנות של טפר >> מדינה עתידית באלף ה-3
שם המוצר/פריט:מדינה עתידית באלף ה-3
מחיר מחירון:₪98.00
המחיר שלנו:₪74.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪74.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף
גד אסולין: מדינה עתידית באלף ה-3

הופיע: מאי 2021
דאנאקוד: 425-98


כל משטר ומשטר מסתאב, עובר תהליך טבעי של לידה‑חיים‑מוות וגוזר על עצמו כליה מעצם היותו וחיותו; גם המשטרים הדמוקרטים‑מסורתיים במרבית מדינות המערב הגיעו לשלב בלתי‑נמנע של הסתאבות, מיצוי עצמי ואין‑אונות, ועליהם לפנות את מקומם לצורת משטר אחרת, מתקדמת יותר, התואמת את התפתחותו התבונית של המין האנושי.
הספר מדינה עתידית דן בצורת משטר מתקדמת, המוצעת כחלופה לצורת המשטר הדמוקרטי‑מסורתי במתכונתו הנוכחית במדינות העולם המערבי. צורת המשטר המוצעת בספר מהווה שלב נוסף בגרם המדרגות אל עבר מדינה מתוקנת. מדרגה זו, הגם שהיא רק אחת, הנה אסקופה שעניינה שינוי צורת המשטר, ואין בה משום שינוי שיטת הממשל – ואף לא שינוי שיטת הבחירות.
הספר פורשֹ דגם‑אב למדינה של האלף השלישי. צורת המשטר המוצעת בו היא פתרון מעשי להחלפת צורת המשטר הדמוקרטי‑מסורתי, שניתן ליישום בדרכים שונות, בכל מדינה ומדינה, בהתאם לצביון המשטר הנוכחי שלה.

 


החברה האנושית והשלטון
הציוויליזציה בתחילת האלף השלישי, כלומר, כמעט 7,000 שנה של היסטוריה פוליטית, למודת משטרים וצורות ממשל מאז היווסדם של שבטים, ערי מדינה, מדינות ומערכות שלטון שבהן המלך, השליט, היה בה בעת גם המחוקק וגם השופט ובידיו היו סמכויות על. בחלק מהממלכות שבהן המלך היה הריבון הוא שאב את כוחו מהאלים ובאחרות אף היה בן אל או אל. כבר בעולם העתיק הציגו אור נאמו (Ur Nammu) ליפיט אשתר (Lipit Ishtar), חמורבי (Hammurabi) וחוקי אשנונה (Law code of Eshnunna) את קודקסי החוקים הראשונים לניהול חברה וקהילה הידועים לנו ככתובים.