דף הבית >> החנות של טפר >> יובל אלבשן: עולם בלי סודות
שם המוצר/פריט:יובל אלבשן: עולם בלי סודות
מחיר מחירון:₪68.00
המחיר שלנו:₪68.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪68.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף


יובל אלבשן: עולם בלי סודות - הסוד וחשיפתו ככלים לתיקון עולם ופרט

הופיע: יולי 2015
דאנאקוד: 425-49

מה אתם עושים כשאתם פוגשים סוד?
כולנו מנהלים יחסי אהבה-שנאה עם סודות חיינו. לעיתים אנחנו קורבנותיהם ולעיתים אנו מצליחים למשול בחיינו דווקא בזכותם. פעמים חשיפת הסודות מביאה לשחרור ולתחושת קתרזיס ופעמים אחרות דווקא החשיפה מביאה לקריסת כל חומות ההגנה שבנה אדם והוא נותר עירום מול אמת חייו. נכון הדבר גם בנוגע לסודות שאדם אוצר בקרבו וגם באשר לסודות שנאצרים בקבוצות אנשים ובקהילות שלמות.
לדילמות אלה מוקדש הספר הראשון בסדרת "תיקון - ספרים רב-תחומיים לטיפול ולשינוי חברתי" מבית הקריה האקדמית אונו. מטרתנו צנועה: לספק לכל מי שעוסק בתיקון עולם - אם דרך טיפול פרטני ואם דרך שינוי חברתי - ידע וחומר למחשבה בנושא אקוטי זה של הסוד וחשיפתו.
 
רשימת כותבי המאמרים בספר:
עופרה עופר אורן, מנאל שלבי, גבי שפלר, אלעד מן, לילי הלפרין, יואב שוטן-גושן וזיו לידרור, מרדכי (מוטי) מרק, בנימין מעוז ז"ל, חיה גרשוני, יובל אלבשן, שירלי אברמי, אליעזר שופט, טובה הרטמן, נעמי הדס לידור, יחיאל שרשבסקי, רבקה נרדי, חן נרדי, יואב סטשבסקי.
 דבר העורך - יובל אלבשן:
"ברנהארד שלינק (Bernhard Schlink) מתאר בספרו המופלא "נער קריאה" משפט שבו העומדת לדין, שומרת נאצית במחנה המוות אושוויץ, מסתירה סוד שיכול להציל אותה מהעונש הכבד שהיא צפויה לו. במהלך המשפט מתברר כי הנאשמת אנאלפביתית, וכדי שסודה לא ייחשף ברבים היא מבכרת לקבל על עצמה את האשמה בפשעים נגד האנושות, שלא ביצעה, בידיעה שגזר דינה יהא מאסר עולם שממנו לא תשתחרר.

התנהגות לא הגיונית לכאורה. הרי הסוד הוא נטל על כתפי הנאשמת וחשיפתו יכולה להקל עליה כמעט על אתר. ואולם עבורה אין בגילוי כזה כל שחרור אלא רק קריסה. בעולמה המעוות מוטב להיות פושעת נאצית אכזרית מאשר בורה שלא יודעת לקרוא ולכתוב. הסוד שנשמר מאפשר לה את הבחירה הזאת. בחירה שהיא החיים עצמם."