דף הבית >> החנות של טפר >> חלון לים של נצרת
שם המוצר/פריט:חלון לים של נצרת
מחיר מחירון:₪98.00
המחיר שלנו:₪74.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪74.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף
נטלי מסיקה: חלון לים של נצרת

הופיע: מאי 2021
דאנאקוד: 425-99


אֵם מהגרת מחפשת ים מבעד לחלונות בית הלגו נטול הזיכרונות בשכונת הקסבה שבנצרת עילית; שני נערים תוניסאים משקיפים מגג ביתם שבשכונת היהודים בביזרט על חילופי הזמנים ברחבת מסדרים מאולתרת, לקול נגינת המרסייז; "מורדשה הכופר" ואשתו זווירה דיצ'י, מבנות קהילת הגראנה המיוחסת, נעתרים להסכם הנישואים בין בתם ובין עובד מִספנות מנורמנדי, משום שהצליח לתקן את שעונה שנרטב בים; חייל יהודי בימי מלחמת העולם השנייה עושה את דרכו ברכבת עם אסיר פוליטי שטורד את מנוחתו בשאלותיו הקשות; בערב מוצלח במיוחד בקזינו, מלכת היופי של העיירה הצפון‑אפריקאית נעתרת לחיזוריו הגמלוניים של הרווק האחרון שנותר, לפני שגם הם, כמו כולם, יימלטו מפני גל הלאומיות הערבית השוטף את ארצם, ששימשה בית ומחסה ליהודים במשך דורות רבים.
אלו רק חלק מהדמויות המרצדות ברומן הקומי‑טרגי שלפנינו ‑ ראשיתו בנצרת עילית של שנות ה‑70, המשכו בתוניסיה, הנתונה בחסותה של צרפת, וממנה הוא נוסק לריוויירה שבדרום צרפת ולבסוף נוחת‑נחבט בדירתה של הגיבורה‑מספרת קטי אקון, שפורמת את הקשרים הסבוכים במארג המשפחתי הגדול וטווה אותם מחדש, בדירתה המתפוררת ברחוב גאולה בתל אביב, שעל אף קרבתו לים, חלונותיו פונים לשום מקום.

נטלי מסיקה היא יוצרת, ארכיאולוגית ומתעדת מבנים היסטוריים לשימור. 


באותו היום איש לא נראה בנמל. סירות הדייגים עמדו שוממות ליד הרציפים, איש לא פרק סחורות ואיש לא העמיס שלל דגים במחיר מציאה. סוחרים לא הכריזו על מרכולתם הטובה. שקט מוזר עמד באוויר, כמו לפני סערה גדולה, כזאת שאינה צפויה בעונה זו בשנה. אנשי העיירה התכנסו בבתיהם, לא העזו להוציא את חוטמם החוצה, רק להציץ ממרחק בטוח מבעד לחלונות ולגגות לעבר הנמל, אל המקום שבו התבצעו חילופי הזמנים. הזמן הקודם, האטי הידוע, מת; וזמן חדש, שתנועתו מי יֵדע ‑ נולד זה עתה.