דף הבית >> החנות של טפר >> זלמן שפירא: 2048 - מלחמת אחים
שם המוצר/פריט:זלמן שפירא: 2048 - מלחמת אחים
מחיר מחירון:₪77.00
המחיר שלנו:₪69.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪69.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף


זלמן שפירא: 2048 - מלחמת אחים

הופיע: דצמבר 2017
דאנאקוד: 425-70


השנה היא 2048 ומדינת ישראל בראשותו של אמיר אביצור נמצאת במשבר החמור ביותר שידעה במאה שנות קיומה. ראש הממשלה נאבק על שמירת היחסים עם ארה"ב, אשר מאיימת להצטרף להצעה בריטית-צרפתית להקים מנדט או"ם בשטחים הכבושים. מדינת ישראל ניצבת בפני דילמה קשה ואכזרית: לסגת לגבולות 67 ולהפקיר מיליון יהודים, או להגן עליהם ולהצית מלחמה מול העולם. כצעד לקראת ארה"ב, בכנסת מתקבלת ההחלטה על חוק "פינוי-פיצוי" המיועד לישראלים המתגוררים בשטח "סי", אך בעקבותיו פורץ מרד מתנחלים קיצונים שבמהרה מתגלגל למלחמת אזרחים עקובה מדם.
מזימות חדשות נרקמות וסודות ישנים מתגלים, אך בעוד האדמה בוערת, אמיר אביצור מוצא עצמו מתאהב ברוני ורדי, המעניקה לו נחמה ותקווה. האם יצליח להציל את מדינתו? האם האהבה תנצח? האם לא ניתן לבטוח באיש?

זהו ספרו השני והמרתק של זלמן שפירא, אשר מהווה המשך לספרו אבודים במזרח התיכון, הטרגדיה החדשה של בני ישראל (הוצאת פרדס, 2012). לאחר שבספרו הראשון המחבר חילק את תולדות מדינת ישראל לשלוש רפובליקות: הראשונה שהתקיימה עד 1967, השנייה שבאה לאחר כיבוש השטחים והשלישית שעלולה להגיע בעתיד. ברומן פוליטי זה הוא מתבונן אל הרפובליקה השלישית הלאומנית-דתית במלאת מאה שנה ללידתה של מדינת ישראל.
 "הרשות הפלסטינית לא קרסה בבת אחת, גסיסתה נמשכה זמן רב. לאחר שמחמוד עבאס (אבו מאזן) הסתלק, פרץ מאבק אלים על השלטון. פרעות המאבק והיעדר שלטון לגיטימי הרתיעו את התורמים. הקופה הלכה והידלדלה ובסוף נשארה ריקה.
ללא משכורת בכל חודש, מוסדות אכיפת החוק של הרשות חדלו בהדרגה לתפקד. החמאס הרים את ראשו. "אינתיפאדת הצעירים" שנמשכה כבר חמש שנים צברה תאוצה. אט-אט החלל השלטוני התמלא בחבורות חמושות שברובן הורכבו משוטרים ואנשי מודיעין של הרשות, והם הטילו שלטון אימה בערים ובכפרים. החבורות לא רק לחמו ביניהן על שליטה בשטח אלא בהדרגה החלו לתקוף את הפטרולים של צה"ל וגם מכוניות מתנחלים לאור היום. לבסוף אף נכנסו בלילות ליישובי מתנחלים ורצחו גברים, נשים וטף."