דף הבית >> החנות של טפר >> ויקטור סובורוב: בוקע-הקרח
שם המוצר/פריט:ויקטור סובורוב: בוקע-הקרח
מחיר מחירון:₪88.00
המחיר שלנו:₪79.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪79.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף


ויקטור סוּבורוב: בוקע-הקרח

הופיע: 2001
דאנאקוד: 425-23

"ויקטור סובורוב" הוא ולדימיר רזון, מחברו של הספר. הוא נולד ב-1947. אביו, בוגדאן רזון, היה קצין קרבי בצבא ברית המועצות. ולדימיר למד בפנימיה צבאית ובאקדמיה לקצינים. ב-1968 היה קצין צעיר בפלישה הסובייטית לצ'כוסלובקיה. אחר-כך למד באקדמיה לריגול של המטכ"ל הסובייטי. בהיותו תלמיד מצטיין נשלח ב-1947, בכיסוי דיפלומטי, להיות קצין מודיעין בשווייץ. ב-1978 נמלט עם משפחתו לבריטניה, ומאז חי שם במקום מסתור ומלמד באחת האקדמיות של הצבא הבריטי. בברית המועצות הוא נידון למוות (בהעדרו) פעמיים: על עריקה ועל חשיפת סודות מדינה.
בוקע-הקרח הוא ספר ראשון מתוך חמישה המתמודדים עם המיתוס שהפיצו הקומוניסטים, לפיו גרמניה היא האחראית היחידה למלחמת העולם השנייה. כתיבתו של בוקע-הקרח הושלמה עוד ב-1981, אך מו"לים סירבו לפרסמו עד 1985, אף כי ספריו האחרים של סובורוב החלו לראות או ב-1981 ונעשו רבי-מכר. ספריו של סובורוב יצאו לאור ביותר משלושים שפות במדינות אירופה, אמריקה ואסיה - סך-הכול מיליוני עותקים. ברוסיה נמכרו ספריו בעשרות מיליוני עותקים, כאשר בוקע-הקרח לבדו - באחד-עשר מיליון עותקים.
זהו ספרו הראשון של ויקטור סובורוב הרואה אור בעברית.
 "מי פתח במלחמת העולם השנייה?
לשאלה זו נותנים תשובות שונות. אין דעה אחידה. הממשלה הסובייטית, למשל, שינתה את דעתה פעמים רבות:
  • ביום 18.9.1939 באיגרת דיפלומטית רשמית הצהירה הממשלה הסובייטית: במלחמה אשמה פולין.
  • ביום 30.11.1939 בעיתון פראבדה נקב סטאלין באשמים נוספים: "אנגליה וצרפת תקפו את גרמניה, וכך קיבלו על עצמם אחריות על המלחמה הנוכחית."
  • ביום 5.5.1941 בנאום סודי לפני בוגרי האקדמיות הצבאיות נקב סטאלין בשמה של עוד אשמה אחת: גרמניה.
בתום המלחמה התרחב חוג האשמים. סטאלין הכריז שכל המדינות הקפיטליסטיות פתחו במלחמת העולם השנייה. לפני המלחמה נחשבו כל המדינות הריבוניות, מלבד ברה"מ, לקפיטליסטיות. אם להאמין לסטאלין, כי אז במלחמה הכי עקובה מדם בתולדות האנושות פתחו ממשלות של כל המדינות, ביניהן שוודיה ושוויץ, אך למעט ברה"מ."