דף הבית >> החנות של טפר >> הקוץ
שם המוצר/פריט:הקוץ
מחיר מחירון:₪88.00
המחיר שלנו:₪66.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪66.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף
מדלן קאן: הקוץ

הופיע: יוני 2022
דאנאקוד: 425-106
מרינה, ילדה פריזאית בת שש, נוסעת לחופשת הקיץ לבקר את סבתה ברומניה. השהות בכפר הרומני מתארכת לאחר שצרפת נכבשת והגבולות נסגרים. מרינה עוברת טלטלות, מסעות, שוהה במחנה מאסר ובמנזר האחיות מציון, שבו היא מתנצרת לפני שהיא חוזרת לצרפת, שש שנים אחר כך, בהוראת קונסול צרפת ברומניה.
כתב היד המרהיב של מדלן קאן נכנס לנבכי נפשה של הילדה שהיתה כשעולמה חרב עליה, ילדה שהתבגרה על רקע מעשי הרצח הנתעבים, הפוגרומים האכזריים, ההשמדה ההמונית שהנאצים ועוזריהם ביצעו במהלך מלחמת העולם השנייה והשואה. הקוץ הוא שיר הלל לסבתה שגידלה אותה. היא מצאה לנכון לחשוף בפנינו בספר זה עולם לא מוכר שבתוכו חייתה, ושבו סבתה נעלמה.
 
ד"ר מדלן קאן (ד"ר מדלן קאן, עולה חדשה מצרפת, היא ניצולת שואה ורופאה גינקולוגית. מדלן קאן כתבה 15 ספרים. צרפת, גרמניה והמופתי של ירושלים הוא ספרה הראשון שתורגם לעברית וראה אור בהוצאה זו.
הקוץ, הספר הראשון שכתבה ופרסמה בצרפת, תורגם  לאנגלית וזכה בפרס הספרותי הצרפתי היוקרתי Litré.
 שדרת סן ז'רמן, קומה חמישית מימין, חדר המתנה מיניאטורי, חמים, טאפט עם פסים מוזהבים על הקירות, שטיח חום כהה, כל צעד שוקע בו עמוק, רך. השמש חורצת חריץ בווילונות בצבע קרם. מעט ריהוט, ספה מכוסה בבד כתמתם, ועליה מתכרבל חתול שחור עם עיניים ירקרקות, שולחן צד עגול שעליו מונחים עציץ קקטוס שפריחתו מהססת אם לשרוד או להיעלם, ושניים‑שלושה כתבי עת לספרות ילדים. קול דלת נפתחת, נסגרת. דלת החדר פתוחה למחצה: הפסיכואנליטיקאית הגיעה.