דף הבית >> החנות של טפר >> החיפוש אחר האמת: השואה בהונגריה ובאוסטריה. עובדות ושקרים
שם המוצר/פריט:החיפוש אחר האמת: השואה בהונגריה ובאוסטריה. עובדות ושקרים
מחיר מחירון:₪98.00
המחיר שלנו:₪73.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪73.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף
טובה קורצ'ין: החיפוש אחר האמת; השואה בהונגריה ובאוסטריה. עובדות ושקרים

הופיע: נובמבר 2022
דאנאקוד: 425-109
אלפי ספרים ומאמרים נכתבו על שואת יהודי אירופה, ועדיין לא הכל ידוע: שקרים, סילופים מכוונים וסתם בורות משתלטים ומעוותים לא אחת את האמת.
המניע הראשוני לכתיבת הספר היה הרצון לספר את סיפורם של בני משפחתי, כמה עשרות מתוך המיליונים, שנספו בדרכים שונות ומשונות בשנות המלחמה - ולספר באמצעותם את הסאגה הגדולה של השואה. ביקשתי לקבל תשובות לשאלות שלא נתנו לי מנוח: מה הם ידעו ומה ידעו שאר הקורבנות כשנכנסו לקרונות שהובילו אותם אל המוות? האם יכלו לברוח? מה ידעו ומה עשו שכניהם הטובים, החברים והמכרים הלא יהודים? מי בדיוק היו הרוצחים ומה הניע אותם לבצע מעשי זוועה כאלה?
ראיינתי קורבנות, בני משפחה של פושעי מלחמה, חיילים ושכנים טובים, שבארכיונים גיליתי עד כמה היו באמת "טובים" ורחמנים.
לחלק מהשאלות מצאתי תשובות, אחרות נותרו ללא מענה.
אך מעבר לשאלות הקשות, למדתי רבות על חשיבותה של השנאה בטיפוח ה"ביחד", בתרומתה של הדת הנוצרית לשנאה לאחר, בעליית כוחן של מיתולוגיות שקריות ובחשיבותה הבלתי נתפסת של התעמולה שהפכה בני אדם מן היישוב לשותפים למעשה הרצח הגדול ביותר שידעה האנושות.

טובה קורצ'ין היא עיתונאית ובמאית סרטי תעודה.
כתבה את גמדים ירוקים ומדוזות ארוכות רגליים, ספר אסטרונומיה לבני הנוער שיצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד.את אריק קנדל (Eric Kandel), חתן פרס נובל לרפואה (2000), פגשתי בכינוס שערכה חברת נסטלה בעיירה ציורית בשווייץ על גדות אגם לוזאן. איש צנוע ונעים הליכות, שכאשר נודע לו ששורשי משפחתי דומים להיסטוריה של משפחתו באוסטריה, החל ללא הקדמות לתאר בפניי את שחווה בליל הבדולח. האירועים הללו, סיפר לי וגם כתב באוטוביוגרפיה שפרסם, הם שהשפיעו עליו להפוך לחוקר, כדי שיוכל לנסות להבין כיצד כל כך הרבה רשע התפרץ בבת אחת בכל כך הרבה אנשים.