דף הבית >> החנות של טפר >> מאיר בר-אילן: דברי גד החוזה
שם המוצר/פריט:מאיר בר-אילן: דברי גד החוזה
מחיר מחירון:₪130.00
המחיר שלנו:₪130.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪130.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף


מאיר בר-אילן: דברי גד החוזה

הופיע: יולי 2015
דאנאקוד: 800-1503026

ההיסטוריה היהודית כולה משתקפת באמצעות סיפורה של גלות ישראל בתימן ובהודו - סיפור של הישרדות ותיאולוגיה - כפי שהיא מסופרת על פי כתב-יד מופלא שהועתק בקוצ'ין במאה ה-18. אפוקליפטיקה ומיסטיקה, חזיונות לאחרית הימים, ונוסחאות 'חדשות' בתנ"ך הופכים את דברי גד החוזה לספר שאין דוגמתו, אחד הספרים החיצוניים שאבד, ועתה מוחזר לארון הספרים היהודי.
נבואה עתיקה וסודית תיקח את הקורא למקומות קסומים, בזמן ובמרחב. חזיונות אלוהיים, מלאכים וסמלים - חיות ומִסְפָּרִים, כמו גם סיפורים שונים: נבואתו של חירם, סיפור על דוד השופט החכם, וגבורתה של תמר בת דוד, כל אלו ואחרים, יעבירו את הקורא לעולם התנ"ך, ולזמנם של דוד המלך וגד החוזה.
 
מאיר בר-אילן מלמד במחלקה לתלמוד ובמחלקה לתולדות-ישראל באוניברסיטת בר-אילן.
 "מטרתו של ספר זה היא להוציא לאור כתב-יד של חיבור בשם 'דברי גד החוזה', שהיה טמון עד כה באוצר כתבי היד העבריים בספריית האוניברסיטה בקיימברידג'. גם אם קטעים קצרים מחיבור זה התפרסמו בעבר, הרי שהחיבור כולו לא התפרסם, וככל כתב-יד זקוק הוא לפרסום, ואף לפירוש.
ראשיתו של המחקר היתה בחורף של שנת תשמ"א (1981), עת עיינתי במאמרו של י' אברהמס העוסק בכתב-יד של ספר בלתי מוכר: 'דברי גד החוזה', מאמר שהתפרסם ב-1927. במהרה עמדתי על כך כי כתב היד טעון פרסום, אך יחד עם זאת, הגעתי למסקנה כי אין פרסומו של ספר זה יאה לאנשים בתחילת דרכם האקדמית, ועל כן החלטתי לדחות את עיסוקי המלא בספר, למעט פענוח כתב היד ורישום הערות לדיון עתידי."