דף הבית >> החנות של טפר >> אהרון שחם: הציפור אוהבת חופש
שם המוצר/פריט:אהרון שחם: הציפור אוהבת חופש
מחיר מחירון:₪68.00
המחיר שלנו:₪68.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪68.00
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף


אהרון שחם: הציפור אוהבת חופש

הופיע: ינואר 2016
דאנאקוד: 425-57

יצחק, איציק בפי חבריו ומכריו, התבגר בקיבוץ "של פעם", עם המקלחות המשותפות, החינוך הנוקשה, המתנדבות ובנות הגרעין המפתות, הערכים והסיפורים מ"שם". הוא גדל בעולם שבו רוב מכריע של המבוגרים, לא הקשיבו לדברי הילדים, לא כיבדו את דעתם ותחושותיהם, ולא נתנו להם את החופש והעצמאות הנדרשים, המתחייבים והמתבקשים.
הסיפורים מלווים את אופן התפתחותו והתבגרותו משנות ילדותו המוקדמות, עת שפחד לעמוד על דעתו, דרך התגרויותיו במערכת ואהבותיו הראשונות, שירותו הצבאי ואובדן החברים במלחמות, עד שהוא מצליח כאדם בוגר להביט אל המציאות באופן מפוקח ומפוכח, עד שהוא מוצא את המנוחה והנחלה, עם נישואיו והולדת בנו.
הילד הסקרן, הדעתן וחסר הפשרות עם האמת הפנימית שלו שפוגשים בתחילת הספר, שלא ויתר, שהתעמת בעל כורחו עם חברותיה של אמו במקלחות המשותפות, מתבגר במקביל לארועים הלאומיים הסוערים בבניית המדינה ועיצובה, והופך לבעל ולאב מסור, והכול לרקע צלילי התקליטים שליוו את חייו והלטינית שלמד מיושקו, דודו האהוב, תוך לגימת תה מנחה במיטב המסורת האנגלוסקסית.

אהרון שחם נולד ב-1954. נשוי לנטע ואב לשלוש בנות: כרמית, טליה וגפנה. גדל וחי בקיבוץ בית-העמק. בוגר מכללת ויצו-חיפה, האקדמיה לעיצוב ולחינוך, במגמת צילום אמנות, פרסום ותעשייה ווידאו.
 "אחד הזיכרונות הראשונים בחיי קשור במה שאירע ביום חורפי, גשום ואפור, כשעננים נמוכים וכבדים ספוגי מים איימו להיפתח ולהישלח נזעמות.
בתחילת שנות השישים, בהיותי כבן שבע או שמונה, הייתי בבית יחד עם אמי העונה לשם סוזי ופחות לשמה העברי, בלהה. הורתי ביכרה, כדבר טבעי ומובן מאליו, שלא להשאירני בגפי ברצותה ללכת לרחוץ את גופה במקלחת הנשים הציבורית בקיבוץ, השוכנת במרכז המחנה בצמוד לצמד עצי אזדרכת תמירים."